Zostań copywriterem i zarabiaj na pisaniu tekstów.

Copywriter to, ogólnie mówiąc, osoba pisząca teksty. I wcale nie musisz być absolwentem filologii polskiej (choć na pewno będzie to atutem) żeby pisać dobre teksty na potrzeby branży związanej z Internetem

No ale co i dla kogo miałbyś pisać? Otóż głównie dla firm zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych. Pozwól, że po krótce wyjaśnię Ci do czego miałyby przydać się Twoje teksty pozycjonerom.

Pozycjonowanie stron polega w głównej mierze na pozyskiwaniu linków oraz budowaniu zaplecza. Zaplecze to zbiór kilku, kilkunastu, kilkuset (im więcej tym lepiej) stron internetowych najlepiej o treści podobnej do pozycjonowanej strony. Dla przykładu załóżmy, że pozycjonowana jest strona sklepu odzieżowego, więc najlepszym zapleczem dla niej będą strony o tematyce moda, tekstylia, dzianiny, targi odzieżowe itd. Generalnie im większakonkurencja dla sklepu tym więcej takich stron zaplecza jest potrzebnych.

Jak się pewnie domyślasz, wykonanie tych choćby kilku stron zaplecza jest bardzo czasochłonne, a klienci firm zajmujących się pozycjonowaniem chcą szybko widzieć efekt. I tu właśnie możesz wkroczyć Ty ze swoimi tekstami, odciążając tym samym pozycjonera od części jego pracy.

Czytaj nowy artykuł » Startuj w konkursach internetowych

Są 2 rodzaje tekstów, które możesz pisać: wspomniane już teksty na strony internetowe oraz teksty do tzw. presell pages. Presell pages to coś w rodzaju zbioru artykułów na przeróżne tematy, który służy pozycjonerom do zamieszczania linków do pozycjonowanej strony w treści tekstu. Przykładem presell page jest np. strona www.artelis.pl.

Artykuły do presell page mają średnio 1000 znaków (10-15 zdań) i nie muszą być szczytem elokwencji, gdyż tak naprawdę nikt tych artykułów nie czyta. Po prostu strony typu presell page istnieją tylko po to by pozycjonerzy mogli z nich linkować do pozycjonowanych stron.

Ile zatem możesz zarobić? Średnie wynagrodzenie za 1 artykuł na stronę presell page waha się między 2,5 a 3 zł. Po nabraniu wprawy w pisaniu tego typu tekstów jesteś w stanie pisać 5-7 artykułów w ciągu godziny - sumując wychodzi 12,5 - 21 złotych za godzinę pracy. Całkiem nieźle jak na pracę niewymagającą wychodzenia z domu.

Teksty pisane na potrzeby poważniejszych stron internetowych są przeważnie bardziej ambitne od artykułów presell page i tu zarobić możesz więcej. Trudno mi jednak podać cenę takiego tekstu, gdyż będzie ona każdorazowo negocjowana z Twoim zleceniodawcą w zależności od tematu i ilości znaków.

No dobrze, wszystko jasne, tylko jak możesz pozyskać zleceniodawców?
Najprościej jest założyć sobie konto na Textmarket, który pośredniczy w sprzedaży tekstów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż po zalogowaniu dodajesz po prostu swoje teksty, a po ich zaakceptowaniu firmy pozycjonujące mogą od razu Twoje teksty kupować.

W Textmarket cena za tekst jest stała - otrzymujesz 2,7 zł za tekst o długości 1000 znaków (jest to ok 10 zdań). Dodatkowo nie musisz prowadzić działalności gospodarczej, możesz być np. studentem, bezrobotnym lub osobą pracującą, a Textmarket rozliczy się za Ciebie ze zleceniodawcami i Urzędem Skarbowym.

Jeśli tylko pisanie tekstów nie sprawia Ci wielkiego problemu, ten rodzaj pracy może naprawdę przypaść Ci do gustu. Największym atutem takiej pracy zdalnej jest to, że nie musisz wychodzić z domu. Dodatkowo, wszyscy mają na tym polu równe szanse, bo nawet jeśli mieszkasz na wsi lub w małej miejscowości to nic nie stoi na przeszkodzie abyś sprzedawał swoje teksty firmom z Warszawy czy Wrocławia, a może nawet z zagranicy.

POLECAMY BESTSELLER: "Jak pracując mniej, zarabiać więcej." - Wiesław Kluz

Jak pracując mniej zarobić więcej

Z książki dowiesz się:

  • jak osiągnąć wolność finansową i robić to co chcesz, a nie to co musisz
  • jak nie dać się ograbić bankom i innym instytucjom, które wykorzystują Twój brak wiedzy na temat tego jak działa pieniądz
  • w jaki sposób brak pieniędzy dzisiaj pomoże Ci w przyszłości
  • co zrobić, aby na emeryturze podróżować i żyć pełnią życia - nasz rząd nie chce żebyć poznał ten sekret!

I to wszystko w bardzo niskiej cenie - Tylko 19,90 zł!
Kliknij by przeczytać więcej jak ta książka może zmienić Twoje życie »

Na następnej stronie dowiesz się nieco o pracy jako infobroker »