Pracuj jako tajemniczy klient - rób zakupy i zarabiaj pieniądze

Praca tajemniczego klienta polega na kontroli sklepu lub punktu usługowego pod przykrywką zwyczajnego klienta, który chce dokonać zakupu. Innymi słowy, praca ta polega na korzystaniu z usług przedsiębiorstwa w taki sam sposób jakby czynił to przeciętny klient.

Można to porównać do wizytacji, podczas której tajemniczy klient pod pretekstem dokonania zakupu lub skorzystania z usług dokonuje oceny głw. pracowników sklepu. Następnie swoje uwagi nanosi na specjalny formularz otrzymany od zleceniodawcy

Abyś mógł lepiej zrozumieć charakter tej pracy poniżej znajdziesz przykładowe zadania, które może otrzymać tajemniczy klient:

  • Udać się do punktu sprzedaży GSM i wypytać personel o najnowsze promocje na abonament.
  • Na terenie supermarketu obserwować pracę hostess promujących produkt X, zwrócić uwagę na to jak promują produkt i czy klienci chętnie do nich podchodzą.
  • Udać się do sklepu Y i dokonać zakupu kurtki zimowej. Następnego dnia wrócić do sklepu i spróbować oddać towar żądając zwrotu pieniędzy. W ankiecie opisać jak przebiegł proces zwrotu towaru, czy personel sklepu nie sprawiał żadnych trudności itp.

Mam nadzieję, że już mniej więcej rozumiesz o co chodzi w tej pracy.

Badania mystery shopping przeważnie zlecają duże firmy, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski (lub Europy). Firmy te chcą po prostu skontrolować poziom obsługi w swoich oddziałach z punktu widzenia zwyczajnego klienta.

Jakiego wynagrodzenia możesz oczekiwać?
Wynagrodzenie za poszczególne zadania waha się między 20 a 100 zł i zależy głównie od trudności i czasu, który należy poświęcić na jego wykonanie.

Dodatkowo otrzymuje się zwrot kosztów dojazdu - jeżeli będziesz musiał dojechać do innej miejscowości. Ponadto jeśli zadanie wymaga dokonania zakupu np. odzieży lub artykułów spożywczych to również otrzymasz zwrot poniesionych kosztów, a dodatkowo możesz zatrzymać dla siebie zakupiony towar. Całkiem nieźle, prawda?

Kto może zostać tajemniczym klientem?
Generalnie aby pracować jako tajemniczy klient nie musisz posiadać jakichś specjalnych umiejętności. Tak naprawdę każdy może zostać tajemniczym klientem. Jednak szczególnie pożądane są tutaj osoby, które uwielbiają robić zakupy (i spędzać czas w centrach handlowych) oraz potrafią jasno wyrażać swoje opinie. Ponadto przydaje się dobra pamięć i oko do szczegółów.

Gdzie możesz się zgłosić aby podjąć pracę jako tajemniczy klient?
Poniżej znajdziesz listę firm marketingowych, które rekrutują kandydatów do badań mystery shopping:

Praca w charakterze tajemniczego klienta może być dla Ciebie świetną okazją na dodatkowy zarobek. Nie ważne czy jesteś studentem czy pracujesz na cały etat łatwo możesz dopasować gdziny pracy do swoich codziennych obowiązków. A jeśli dodatkowo robienie zakupów sprawia Ci przyjemnośc, to może się okazać, że będzie to dla Ciebie praca wprost wymarzona.

POLECAMY BESTSELLER: "Jak pracując mniej, zarabiać więcej." - Wiesław Kluz

Jak pracując mniej zarobić więcej

Z książki dowiesz się:

  • jak osiągnąć wolność finansową i robić to co chcesz, a nie to co musisz
  • jak nie dać się ograbić bankom i innym instytucjom, które wykorzystują Twój brak wiedzy na temat tego jak działa pieniądz
  • w jaki sposób brak pieniędzy dzisiaj pomoże Ci w przyszłości
  • co zrobić, aby na emeryturze podróżować i żyć pełnią życia - nasz rząd nie chce żebyć poznał ten sekret!

I to wszystko w bardzo niskiej cenie - Tylko 19,90 zł!
Kliknij by przeczytać więcej jak ta książka może zmienić Twoje życie »

A teraz przekonaj się jak możesz zostać opiekunką »